27 мигранти са задържани тази сутрин в района на военния завод в Лясковец. Заедно с шофьора, който ги е превозвал, са в полицейския арест в Горна Оряховица.
Мигрантите са били в ремаркето на камион с пловдивска регистрация, който около 5 часа тази сутрин е спрян за рутинна проверка от полицейски екип.
27-те млади мъже и момчета, които са били натъпкани в товарното ремарке, са били обезпечени от каналджиите с вода и храна.
Твърдят, че са афганистанци, някои от тях имат документи за самоличност. С тях се провеждат разпити с преводач и медицински прегледи в полицейското управление в Горна Оряховица.
Предполага се, че са минали през прохода Твърдица-Елена на път за Сърбия. Предстои да бъде разпитан пред съдия и шофьорът на камиона.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Не дадоха ход на делото, по което Евелин Банев - Брендо поиска да бъде пуснат предсрочно на свобода
Мъж, обявен за общодържавно издирване, беше арестуван в домашна нарколаборатория в Созопол
Случаят "Петрохан": При хижата става дума за самоубийство, при Околчица – за убийство и самоубийство
Новите мита на Тръмп: Първо 10%, а по-късно и 15% върху всички стоки