В рамките на няколко часа днес на автомагистрала „Тракия” служители от дирекцията и от Зонално жандармерийско звено са задържали двама водачи на моторни превозни средства и общо 56 незаконно пребиваващи чужденци. Единият от шофьорите е служител на МВР.
Около 1:00 часа след полунощ, патрулиращ по автомагистрала „Тракия” екип на сектор „Пътна полиция” сигнализирал в оперативната дежурна част на областната дирекция за съмнителен микробус, който пътува към София. След създадена незабавна организация, в района на 120 км превозното средство е спряно от служители на Зонално жандармерийско управление, а вътре е установена група от 25 млади мъже без документи за самоличност.
Задържаните се самоопределили като афганистански граждани. Арестуван е и шофьорът от Харманли. По случая е образувано досъдебно производство.
Минути след 8:00 ч. отново последвала подобна бърза координация и съгласувани действия между служители на полицията и жандармерията и в района на 119 км е преустановено движението на друг бус, придвижващ се към столицата.
При оглед в него са открити други 31 мигранти, също представящи се за граждани на Афганистан.
Арестуван е водачът, който е служител на МВР и по случая е образувано следствено дело. Активните процесуално-следствени действия продължават.
Вижте повече в прякото включване на Димитър Димитров
След акция срещу наркоразпространението задържаха наркотична течност за вейпове
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, но отказа такова срещу Сарафов
ВСС отложи изслушванията за ръководители в прокуратурата заради законови промени