Става въпрос за цялото ръководство на страната, добави украинският президент
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че обмисля да смени няколко висши държавни служители и то не само в армията, за да определи кой ще ръководи страната, предаде Ройтерс, като се позова на вчерашното му интервю за италианската телевизия РАИ.
"Става въпрос за хората, които ще трябва да ръководят Украйна", каза Зеленски в отговор на въпрос относно появилите се предположения, че е на път да уволни главнокомандващия на Въоръжените сили на Украйна генерал Валерий Залужний.
"Необходимо е пренастройване, говоря за смяна на няколко държавни лидери, не само във военния сектор. Обмислям тази замяна. Става въпрос за цялото ръководство на страната", добави украинският президент.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Глобалните температури ще се повишат още заради „Ел Ниньо“, предупреди Световната метеорологична организация
„ТикТок“ и „Мета“ засилват проверката на дезинформацията при мигрантски кризи
Вулканът Етна продължава да бълва пепел; хиляди туристи са засегнати (СНИМКИ)
Взривът във военния завод край Трявна - какви са версиите на разследващите?
Прехвърлен с камион за кетъринг, Тръмп сменил самолета в Турция заради заплаха, а журналистите останали на борда
Около 1500 декара е засегнал пожарът край тополовградското село Българска поляна