ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Трагедия край Генуа

bnt avatar logo от Биляна Бонева
A+ A-
Чете се за: 00:40 мин.
По света

Най-малко трима души загинаха, а шестима са ранени при сблъсък на кораб в контролна кула в пристанището на италианския град Генуа. Остава неизвестна съдбата на седем души. Пристанището е затворено и водалази претърсват водите.

трагедия генуа
Най-малко трима души загинаха, а шестима са ранени при сблъсък на кораб в контролна кула в пристанището на италианския град Генуа. Остава неизвестна съдбата на седем души. Пристанището е затворено и водалази претърсват водите.

Трагедията станала късно снощи, докато корабът маневрирал на излизане от пристанището. Той бил теглен от влекачи, управлявани от двама лоцмани.
Двама от загиналите са служители на пристанището, а третият е един от лоцманите. Според някои информации сред жертвите има и 30-годишна жена.

След сблъсъка 50-метровата кула се наклонила на 45 градуса и голяма част от нея рухнала във водите. "Това е ужасна трагедия. В момента няма никакво обяснение за инцидента", каза ръководителят на пристанището в Генуа Луиджи Мерло.

Според италиански източници двигателите на кораба са спрели и това довело до сблъсъка с кулата. Инцидентът станал точно преди предавенето на смените на служителите на кулата. Това е и причината в нея да е имало повече хора. Разследващите предполагат, че трима души са били блокирани в асансьора на кулата и са потънали в морето.

Корабът принадлежи на сицилианска фирма. Той е с дължина 238 метра и тежи над 40 тона. Собственикът се разплака при вида на рухналата кула.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?