И в наши дни в границите на Столична община има хора, които са без услугата ток. Дали от ЧЕЗ са виновни затова и може ли да им подскажем алтернативен вариант за решаване на казуса?
И в наши дни в границите на Столична община има хора, които са без услугата ток. Дали от ЧЕЗ са виновни затова и може ли да им подскажем алтернативен вариант за решаване на казуса?
Преди пет години Никола Пачкински подписва предварителен договор с "ЧЕЗ Разпределение България" АД за присъединяване към електрическата мрежа. На базата на този документ нашият герой получава разрешение за строеж от район Панчарево и започва да строи къщата си. Следва искане от господин Пачкински до ЧЕЗ за сключване на договор за присъединяване и отказ от страна на монополиста да извърши тази услуга.
"В момента аз ползвам ток от съседа, но това не може да продължава до безкрайност. Мощността, която ползвам е 10 ампера, при включване на печка, изключваме бойлера, при включване на бойлера, изключваме печката, телевизора и така нататък" - разказа Никола Пачкински, собственик на къща във вилна зона "Косанин дол", район Панчарево, София.
На запитване на „По света и у нас" от ЧЕЗ отговориха, че имат право и задължение да изкупят мачтовия трафопост, към който трябва да свържат къщата на Пачкински. Сега трафопостът е частна общинска собственост на Столична община. Докато обаче се чака ЧЕЗ да закупят трафопоста, от
Столична община казусът може да се реши за три дни.
"Виждам алтернатива от друго място, мога да бъда захранен с ток. И затова моля ЧЕЗ да видят, да преразгледат това тяхно становище и да ме захранят от алтернативното трасе, което е на 100-150 метра от моята къща" - обясни Никола Пачкински.
Разбира се ЧЕЗ не са виновни на сто процента за абсурдните неволи на семейство Пачкински във второто десетилетие на 21 век. Но могат да проявят малко повече гъвкавост и съпричастност към проблема на клиентите си. Решението е пред очите на всички ни. Само малко повече съчувствие е необходимо, малко повече.