Разходите от бюджета към края на октомври са 24 милиарда лева, което е близо 76 процента от предвидените за 2013 г., пише в отчета на финансовото министерство.
Разходите от бюджета към края на октомври са 24 милиарда лева, което е близо 76 процента от предвидените за 2013 г., пише в отчета на финансовото министерство. В сравнение с миналата година по това време, разходите са повече, заради повечето социални и здравноосигурителни плащания, лихвените и капиталовите разходи.
До края на октомври в хазната са влезли 23 милиарда 751 милиона лева. Това е около 78 на сто от предвиденото за годината, показват разчетите на финансовото министерство.
Здравните и осигурителните вноски са събрани до 82 на сто, показват обобщените данни до края на октомври. От ДДС в бюджета са постъпили малко под 80 на сто, а от акцизи - малко над 80 процента от заложените в началото на годината. При митата обаче са събрани повече от очакваното - с близо 4 процента.
След обработването на данните за ноември и декември в хазната трябва да влязат още 22 на сто от приходите, около 20 на сто от предвидените пари от ДДС и по около 18 процента от акцизите и осигурителните вноски, заложени
в бюджета за 2013-та.
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Бившият енергиен министър Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор
За летния сезон: Доставките на авиационно гориво за летищата в София, Варна и Бургас са осигурени
Забранява се вдигането на цени на стоки и услуги, без то да е икономически обосновано, в срок от 1 година
Комисията за финансов надзор отне лиценза на "ДаллБогг: Живот и здраве" за застрахователна дейност
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)