На по-добро заплащане, работеща здравна система и модерно образование се надяват да получат от новото правителство гражданите на Силистра. Избирателната активност в града е сред най-високите в страната - над 64 %.
На по-добро заплащане, работеща здравна система и модерно образование се надяват да получат от новото правителство гражданите на Силистра. Избирателната активност в града е сред най-високите в страната - над 64 %.
Часове след изборите животът в Силистра тръгна в обичайния си ритъм. Само поокъсаните плакати днес напомнят за горещите предизборни страсти. Още в неведение за състава на новия кабинет хората са предпазливи в очакванията си.
- „Всеки я чака тази промяна, обаче каква ще бъде, дали за по-добро, затова сме гласували, за да бъде по-добра промяната."
- „Да спре корупцията, да се вземат мерки да не се източват фондовете." -Вярвате ли, че това ще стане? - Ще ми се да вярвам, че няма да стане така, както преди 8 години много хора гласуваха за голяма промяна, а в крайна сметка не се получи."
Някой не вярват, че новото правителство ще се сформира лесно, други се надяват животът в страната да се подобри.
- „Болшинството от ГЕРБ не ги виждам в скоро време да съставят правителство, не само правителство, но и как да ви кажа не са обиграни още в областта на политиката, с хората."
- „Радвам се, ако наистина ГЕРБ покаже нещо ново и хубаво."
- „Искам да вярвам. Ще гледаме. Живи да бъдем, за да видим."
Хората очакват по-високи доходи, ефективно образование и здравеопазване и повече ред в държавата.