По време на днешното заседание на парламента депутатите ще разгледат на второ четене промените в Закона за политическите партии. Те предвиждат премахването на партиите-фантоми и по-голяма прозрачност при финансирането на формациите.
По време на днешното заседание на парламента депутатите ще разгледат на второ четене промените в Закона за политическите партии. Те предвиждат премахването на партиите-фантоми и по-голяма прозрачност при финансирането на формациите.
Преди две седмици правната парламентарна комисия реши да забрани на фондации, неправителствени организации и сдружения да могат да финансират партийни изборни кампании. Повод за това станаха възраженията на опозиционни депутати, но и на представили от мнозинството като шефа на правната комисия Янаки Стоилов, че така се отваря вратичка за незаконно финансиране. Новост в самия проект е забраната на фирми да дават пари на партии, която щеше да се обезсмисли при възможност същите средства да се преливат към партийните каси през фондации и сдружения. Разгорещен дебат предизвика и предложението на работната група, изготвила поправките в закона, в местни избори да не може да участва партия, която в последния парламентарен вот е получила по-малко от 1% от действителните гласове и при положение, че участва самостоятелно в местния вот. По време на днешното пленарно заседание депутатите ще разгледат на второ четене и промените в Кодекса на труда, както и промените в Закона за горите.
За културата не е най-важно само колко са парите, а да се изплащат навреме, заяви министър Евтим Милошев
Илияна Йотова: Страна ни има потенциал в сферата на изкуствения интелект и бизнесът забелязва тези перспективи
Премиерът Румен Радев разговаря по телефона с външния министър на Великобритания Ед Милибанд
Нови работни места и високи технологии: Бившето военно летище в Доброславци се превръща в голям космически център
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Фентаниловата афера: Агенти под прикритие стигнаха до лабораторията във „Факултета“