И двамата обвинени за смъртта на 20-годишния студент Стоян Балтов - Вили Георгиев и Александър Данаилов, окончателно остават в ареста. Това реши Софийският апелативен съд.
И двамата обвинени за смъртта на 20-годишния студент Стоян Балтов - Вили Георгиев и Александър Данаилов, окончателно остават в ареста. Това реши Софийският апелативен съд.
Миналия понеделник Данаилов беше пуснат под гаранция в размер на 500 лева. Според представената от прокуратурата експертиза са намерени следи от неговата обувка върху тялото на убития Стоян. Смъртта на студента според обвинението е настъпила вследствие на множество безмилостни удари с крака в областта на главата, дори когато той е бил в безпомощно състояние.
Защитата обърна внимание на факта, че един от групата Мирослав Станчев, който си е признал, че е удрял Стоян, не е обвинен. Според адвокатите на Данаилов и Георгиев експертизата не е категорична и не доказва от чий удар е настъпила смъртта на Стоян. В съдебната зала бяха дошли приятели на двете момчета, които упорито отказваха да говорят пред журналисти. Ето обаче все пак какво каза един от тях за Вили Георгиев.
Момче:
- Много свястно момче, добър, чувствителен.
Репортер:
- А родителите му?
Момче:
- И те са добри. Много добро момче, добро семейство. Той въобще не е такъв. Неподходяща компания, не знам...
Здраве, благоденствие, вяра в доброто - пожеланията на политиците за Рождество
Валежи от сняг затрудняват движението през проходите "Шипка" и Хаинбоаз