Правителството готви обща енергийна стратегия, стана ясно по време на Кръглата маса, организирана за осми пореден път от „ИкОномист". Премиерът Борисов обясни, че липсата й сега е причина България да излъчва разнопосочни сигнали по големите енергийни проекти. Той обяви, че днес е сформиран консултативен съвет, в който е участвал и представител на президента.
Правителството готви обща енергийна стратегия, стана ясно по време на Кръглата маса, организирана за осми пореден път от „ИкОномист". Премиерът Борисов обясни, че липсата й сега е причина България да излъчва разнопосочни сигнали по големите енергийни проекти. Той обяви, че днес е сформиран консултативен съвет, в който е участвал и представител на президента.
Ако няма оценка за въздействието на околната среда на проекта "Бургас Александруполис" - той ще е неизгоден за България и незаконен, това заяви още премиерът. ОВОС-ът ще бъде готов до 18 месеца. Премиерът заяви, че договорът за петролопровода не е публикуван на сайта на Министерски съвет, тъй като трябва да се получи разрешението на Русия и Гърция.
Пред чуждестранните инвеститори премиерът обяви още, че стратегическата цел на България е да влезе в Еврозоната и това може реално да стане в рамките на две-три години. Процесът ще е тежък, но ще донесе на България много положителни ефекти, изтъкна Борисов.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?