Цените на имотите у нас ще продължат да падат и през първото полугодие на 2010-а, прогнозират консултанти. Според тях едва след година цените може да започнат плавно да се увеличават. В момента сделки се сключват предимно над 100 000 евро. Купувачи на имоти са основно българи, британци и руснаци.
Една година след началото на кризата сделките с недвижими имоти са паднали почти наполовина.Цените са намалели средно с около 30 на сто, а наемите - с малко над 10 на сто. На половин цена пък може да се купи апартамент в зимния ни курорт Банско.
ПАЗАРЪТ НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ ПРЕЗ 2009 Г.
Обем на сделките - 40%
Цени на жилища в София - 32%
Цени на апартаменти в Банско - 50%
Цени на апартаменти в Слънчев бряг - 30%
Цени на селски имоти - 35%
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?