На конференцията в Копенхаген участие взе и българският премиер Бойко Борисов. Той подкрепи позицята на американския президент Барак Обама, че по проблемите на глобалното затопляне трябва да се действа, а не само да се говори и всяка държава трябва да бъде съпричастна с тях.
На конференцията в Копенхаген участие взе и българският премиер Бойко Борисов. Той подкрепи позицята на американския президент Барак Обама, че по проблемите на глобалното затопляне трябва да се действа, а не само да се говори и всяка държава трябва да бъде съпричастна с тях.
Според Борисов подписването на споразумението не е най-важното нещо, защото процесът на общи действия по проблема трябва да продължи и в бъдеще. Премиерът подчерта също, че поддържа тезата си от Брюксел и страната ни ще даде повече пари през следващите години, защото е солидарна с проблемите на климата, а и тепърва ще има икономически растеж. Според него макар и символична на фона на 7-те милиарда евро общ принос на ЕС към климатичните мерки за държави с развиваща се икономика, сумата от 40 000 евро, която сега България предоставя, все пак е доказателство за нашата съпричастност към глобалното затопляне. Заедно с премиера в Копенхаген бяха и министрите на външните работи и на екологията Румяна Желева и Нона Караджова.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"