Тази вечер в хотел Шератон бяха раздадени традиционните награди на германската икономика в България, присъждани на фирми или институции с принос за деловите контакти между двете страни. В категорията голямо предприятие отличието получи Аурубис България. Компанията е лидер в металургичния бизнес и водещо медодобивно предприятие - част от групата на Аурубис с централа в Хамбург. Заводът в България е в Пирдоп.
Тази вечер в хотел Шератон бяха раздадени традиционните награди на германската икономика в България, присъждани на фирми или институции с принос за деловите контакти между двете страни.
В категорията голямо предприятие отличието получи Аурубис България. Компанията е лидер в металургичния бизнес и водещо медодобивно предприятие - част от групата на Аурубис с централа в Хамбург. Заводът в България е в Пирдоп.
В категорията малко или средно предприятие призьор е Иксетик със завода си за хидравлични и вакумни помпи в гр.Раковски. Тандем-В ООД беше отличена в категорията компания, нечлен на Германо–българската камара. Фирмата произвежда месни продукти и деликатеси. Над 80 % от основното технологично оборудване на компанията е от Германия.
Специалната награда за българска компания, инвестирала в Германия, получи Шарлопов Хотелс. На 17 април веригата ще открие най-новия си хотел във Фройденщат, Баден-Вюртемберг, Германия.
След сигнала на омбудсмана: НАП проверява топлинните счетоводители за вдигане на цените от юли
За близо 600 млн. евро допълнителен растеж на икономиката могат да допринесат бежанците у нас, ако бъдат интегрирани
От днес големите модни компании в ЕС нямат право да унищожават непродадени дрехи и обувки
Александър Пулев: ВМЗ отчита печалба от 16,9 млн. евро за първите шест месеца на 2026 г.
До 20 г. или доживотен затвор грозят похитителя на 11-годишната Наталия
Полицията свали охраната на хижа „Петрохан“: Наследниците влязоха във владение на имота