ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Бойко Борисов и Ангела Меркел обсъдиха европейската политика

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:12 мин.
По света

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов разговаря в Берлин с германския канцлер Ангела Меркел.

бойко борисов ангела меркел обсъдиха европейската политика
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов разговаря в Берлин с германския канцлер Ангела Меркел. Двамата обсъдиха европейската политика, развитието на кризата в Украйна, както и идеята за създаване на европейски енергиен съюз. Борисов се срещна и с шефа на фондация Конрад Аденауер и бивш председател на Европейския парламент Ханс-Герт Пьотеринг. Меркел и Борисов се срещат в особен момент, когато политиците търсят изход от кризата в Украйна. Европейската реакция по темата и възможни санкции срещу Русия ежедневно са във фокуса на разговорите на германският канцлер с други политически лидери.
Бойко Борисов - председател на ГЕРБ: Ние сме казали нашата позиция - че сме против санкции, когато те ще ударят България. В същото време за "Южен поток" сме казали, че сме да бъде подписан, но спазвайки европейското законодателство, защото след няколко години България ще има огромни количества газ и ще е нужно да бъде транспортиран.
Меркел и Борисов са обсъдили и идеята за създаване на европейски енергиен съюз, който лидерът на ГЕРБ посочи, че е важен за България, защото ще могат да се договарят цените на горивата. Двамата са говорили и за ситуацията у нас.
Бойко Борисов - председател на ГЕРБ: Тя е голям приятел на България, 4 години България и Германия бяха извадени от процедурите за свръхдефицит, изключително позитивна по отношение на финансовата ни стабилност, макрорамката, която за съжаление това правителство не виждам как ще я задържи с начина, по който взима кредити и има по-ниска събираемост. Все пак Германия и канцлерът на Германия е важно да подкрепя нашата страна. И при тоталната изолация на Орешарски все пак е хубаво да има някой все пак да представя България и да обяснява процесите.
По-рано днес Борисов и други представители на ГЕРБ се срещнаха и с шефа на фондация Конрад Аденауер Ханс-Герт Пьотеринг.
Ханс-Герт Пьотеринг - председател на фондация "Конрад Аденауер": Ние имаме амбицията да защитаваме националния интерес на България и Германия, винаги в рамките на Европейския съюз. Ние сме политическо семейство и сме силни като европейци.
Бойко Борисов посочи, че подкрепата на фондацията помага за утвърждаването и развитието на демокрацията у нас.

Репортаж на специалните пратеници в Берлин Надежда Василева и Любен Бързаков

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?