Община Златарица е застрашена от епидемия заради болестта "син език".
Колите на екарисажа в Шумен минават два пъти седмично, тъй като не смогват да обиколят всички засегнати места. Така труповете на умрелите животни отлежават с дни в дворовете.Марин Бучекчиев, овцевъд: Някой път умират по три-четири сутринта, кат станеш и три-четири умрели! Бием инжекции, нищо не помага, мъчим се, ефект никакъв.
От Агенцията по безопасност на храните задължават кметовете да изградят временни площадки с охрана за съхранение на животинските трупове, както и загробни ями. Кметът на Златарица обаче е категоричен, че малките общини не могат да се справят и нямат пари за такава дейност.Марин Бучекчиев, овцевъд: Слагам ги под ореха, загъвам ги с ламарини да не ги пече слънцето…Лошо! Трябваше да се вземат по-рано мерки!
За да получат компенсации от държавата, стопаните трябва да имат протокол от аутопсията за всяко умряло животно. Ветеринарните лекари обаче не могат да се справят със ситуацията, тъй като ежедневно умират стотици животни в цялата област.Пенчо Чанев, кмет на община Златарица: Трябва да отида аз и кметският наместник да товарим овце! Отказвам да го направя! По какъв начин ще го извършат кметските наместници, където в селото има 50 баби? Кой ще охранява площадката, кой ще определи площадката, кой ще мъкне овцете до площадката и какво ще се случва с тези овце на площадката?
Нова токсикохимична лаборатория в Плевен ще осигури по-бързи справки и експертизи
От Асоциацията на вносителите на нерегистрирани лекарства за редки болести с позиция за цените на редките лекарства
Автоматичното отчитане на аптеките елиминира изцяло грешките при отпускане на лекарства
Разпространението на морбили: Епидемичният взрив е най-силен във Врачанска област
МЗ не позволи болница "Света Анна" - Варна да рефинансира кредита си и да покрие дълговете
"Шофьорът забрави да дръпне ръчната спирачка": Как се стигна до фаталния инцидент в Малко Търново
Хакерска атака срещу Българската национална телевизия: Целта е била да се затрудни работата на обществената медия