В знак на протест миньори от Бобов дол влязоха в галериите под земята, но отказаха да работят.
Мината има общ собственик с топлоцентралата, която изкупува почти 100% от продукцията й. От Въгледобив Бобов дол посочиха още, че произвежданата от ТЕЦ-а електроенергия е в пъти по-евтина от тази в ТЕЦ "Марица" 1 и 3, както и от зелената енергии. Въпреки това от 1 юли ТЕЦ "Бобовдол" е изваден от регулирания пазар и принуден да продава произведения ток на свободния пазар.Красимир Чаврагански, управител на "Въгледобив" Бобов дол: Тъй като произвеждаме основната суровина във веригата, ще ни накара да ограничим работния процес от шест на петдневен, а следващата мярка ще бъде да пуснем част от хората в принудителен отпуск...
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско