Босна и Херцеговина, Молдова, Русия, Гърция, Португалия, Беларус, Сърбия, Белгия, Албания и Исландия се класираха за финала на тазгодишния европейски песенен конкурс след края на гласуването късно снощи.
Босна и Херцеговина, Молдова, Русия, Гърция, Португалия, Беларус, Сърбия, Белгия, Албания и Исландия се класираха за финала на тазгодишния европейски песенен конкурс след края на гласуването късно снощи.
Към първите десет, след втория полуфинал утре ще се прибавят още десет песни. Тогава ще се състезава и нашият представител - Миро с песента "Ангел си ти".
Десетте държави ще бъдат избрани чрез зрителския вот и вота на журито в съотношение 50:50. Правилникът не позволява от България да се гласува за българската песен.
За пръв път на всеки от трите живи спектакъла зрителите могат да гласуват още по време на първата песен и до 15 минути след изпълнението на последната песен.
Пет държави вече са си осигурили участие във финала по право - това са Великобритания, Франция, Германия, Испания и Норвегия, която е домакин на събитието. Победителят ще бъде определен в събота.
Президентът Илияна Йотова откри Общобългарското тържествено събрание по повод 150-годишнината от Априлското въстание
Световноизвестният български баритон Владимир Стоянов с първи майсторски клас в Национална музикална академия
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
Министър Иван Христанов разпореди закриване на веригата "Магазини за хората"
Застаряването на нацията продължава: Всеки четвърти българин е над 65 години