Очаква се най-късно днес да бъдат предадени констативните протоколи от одита на електро-разпределителните дружества.
Очаква се най-късно днес да бъдат предадени констативните протоколи от одита на електро-разпределителните дружества.
Проверката е установила редица нарушения и на трите фирми - ЧЕЗ, Е.ОН и ЕВН. Сред тях са драстично завишаване на разходите им за външни услуги. Въз основа на констативните протоколи ще бъдат съставени и наказателните постановления.
Не е изключено дружествата да получат и максималната санкция, която е от 1 млн. лева, обяви председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев. Какъв ще бъде точният размер на наказанието, ще стане ясно тази или другата седмица.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията