Рекордно потребление на ток беше регистрирано снощи в Бургаска област и най-вече в Слънчев бряг. От И Ви ЕН предупредиха, че то надвишава значително техническите възможности и капацитета на електропреносната мрежа на НЕК.
Рекордно потребление на ток беше регистрирано снощи в Бургаска област и най-вече в Слънчев бряг. От И Ви ЕН предупредиха, че то надвишава значително техническите възможности и капацитета на електропреносната мрежа на НЕК.
От дружеството твърдят, че са изчерпани всички възможности за прехвърляне на товара към други подстанции. От И Ви Ен призовават за максимално пестене на тока в района, още повече, че утре НЕК изключва за два часа далекопровода „Ахелой", за да го укрепи. Това беше вторият електропровод, който аварира в края на юли, а десетки хиляди останаха без ток над 40 часа.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър