Превозвачите от Пловдив се събират днес, за да решат дали ще оставят града без градски транспорт или не. На два пъти - в петък и в понеделник - преговорите им с общината се провалиха. Заплахата им, че пловдивчани ще ходят пеша още от днес няма да бъде изпълнена.
Превозвачите от Пловдив се събират днес, за да решат дали ще оставят града без градски транспорт или не. На два пъти - в петък и в понеделник - преговорите им с общината се провалиха. Заплахата им, че пловдивчани ще ходят пеша още от днес няма да бъде изпълнена.
Превозвачите се отказаха от протест, въпреки че не се разбраха с
представителите на политическите партии в Общинския съвет за вдигане
цените на билетчето от лев на лев и 20, а на картите за преференциално
пътуване от 12 на 14 лева. След вчерашните неуспешни преговори
превозвачите напуснаха разгневени общината. Те се отказали от искането
за по-скъпи билети и карти в замяна на пълния размер на компенсациите
за преференциалните пътувания. Предложението не е било прието от кмета
Славчо Атанасов. Превозвачите пък не са съгласни да се разредят курсовете. Днес те ще оповестят решението си дали и как ще протестират.
Велислав Величков, ПП: Премиерът трудно ще поеме риск без широка обществена подкрепа да се самопостави в ролята на Орбан
Даниел Вълчев: Въпросът е дали България има самочувствието да постави своите интереси
Илхан Кючюк: Дълги години сме били жертва на двойствеността на европейските политики
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)