България влиза в пакта за еврото, защото това гарантира на страната ни участие във взимането на важните решения за икономиката на Европа.
България влиза в пакта за еврото, защото това гарантира на страната ни участие във взимането на важните решения за икономиката на Европа.
Преди днешните срещи на лидерите на Европейския съюз и на Европейската народна партия премиерът Бойко Борисов заяви в Брюксел, че страната ни и сега има фискална дисциплина, която служи за пример.
Темите за европейската икономика, кризата в Либия и трагедията в Япония са в центъра на днешните срещи в белгийската столица.
Премиерът Борисов заяви, че преди оформянето на окончателното решение финансовият министър и председателят на БНБ са споделяли позицията, че засега страната ни трябва да изчака.
Премиерът пристигна днес в обсадения от протестиращи Брюксел. Масовата акция, която блокира напълно града за часове, бе насочена срещу плановете за ограничения на бюджетните дефицити със съкращаването на разходи в обществената сфера и съкращаването на работни места.
Темата за Либия остана и днес в дневния ред на европейските лидери на фона на продължаващите бомбардировки в Джамахирията. Въпреки че преди две седмици те постигнаха съгласие, че Муамар Кадафи трябва да напусне властта, остават разногласията кой какво прави в Либия.
Велислав Величков, ПП: Премиерът трудно ще поеме риск без широка обществена подкрепа да се самопостави в ролята на Орбан
Даниел Вълчев: Въпросът е дали България има самочувствието да постави своите интереси
Илхан Кючюк: Дълги години сме били жертва на двойствеността на европейските политики
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)