ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Българин в безпомощно състояние, намерен край Драма

bnt avatar logo от Антон Чавдаров, Величка Петкова
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
У нас

От истинско съвременно робство избяга 34-годишният Кадир Мехмед от разградското село Голяма вода. Той е намерен в безпомощно състояние край гръцкия град Драма. В момента се намира в болницата в Благоевград и постепенно се възстановява.

българин безпомощно състояние намерен драма
От истинско съвременно робство избяга 34-годишният Кадир Мехмед от разградското село Голяма вода. Той е намерен в безпомощно състояние край гръцкия град Драма. В момента се намира в болницата в Благоевград и постепенно се възстановява.

Кадир Мехмед изглежда буквално като скелет, тежи не повече от 45 килограма. По тялото му ясно личат белези от нож. Най-вероятно от страх, отрича да е бил бит. Не се е хранил от поне две седмици насам.

Д-р Владимир Рабаджийски:
- След като е толкова атрофичен, значи е държан без храна, без вода, той не може да живее дълго, ама без храна е държан, давана му е храна, но най-вероятно по малко... Той самият казва, че е бил боден с нож, и те действително са такива повърхностни, но прободни рани.

Мъжът е бил предаден на българските власти вчера. Гръцки полицаи го довели на Граничен пункт Илинден-Ексохи. Обяснили, че е пострадал при катастрофа. Оставили го на граничните полицаи, които веднага извикали, линейка.

Комисар Димитър Желязков, зам.директор РДГП – Смолян:
- Единственото, което са казали при предаването е било че българският гражданин е пострадал при пътно транспортно произшествие в района на град Кавала на 6 юли. Това е което са казали на колегите на граничния пункт.

БНТ:
- Вие имате ли някаква възможност да проверите тази версия, която изтече вече по медиите, че той е бил малтретиран?

Комисар Димитър Желязков, зам.директор РДГП – Смолян:
- Значи по линия на Гранична полиция ние няма как да проверим тази информация. Оттук нататък вече си има служби, които трябва да се ангажират за доказване на тези твърдения от негова страна.

Състоянието на Кадир се подобрява. Още ден-два той ще остане в болницата в Благоевград, след това ще отиде да живее при сестра си.

От гръцкото посолство съобщиха, че Кадир е бил блъснат от кола, приет и лекуван цял месец в болница в Кавала, въпреки че нямал осигуровки. При съвместните срещи с български и гръцки полицаи, както и при срещите му със социален работник, той е отказал всякакъв контакт, твърдят от посолството и уточняват, че в гръцките компетентни служби не са постъпили никакви оплаквания за малтретиране или незаконно задържане на Кадир. Също така, по време на проведеното предварително следствие не е било установено времето на пристигането и престоя му в Гърция.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?