Полският министър на отбраната Томаш Шемоняк пристига на посещение у нас по покана на военния ни министър Николай Ненчев. Очаква се България и Полша да подпишат документи за двустранно сътрудничество в областта на отбраната.
Намеренията са от октомври Полша да поеме поддръжката на българските изтребители МиГ-29. Договорът с Русия, която досега правеше това, изтича през септември и военният ни министър обяви, че докуменът няма да се поднови. Цената, която Полша иска за ремонта на българските изтребители, е с милион и 200 хиляди лева по-ниска за всеки от двигателите на деветте самолета, в сравнение с руската оферта, съобщават от военнот министерство.
С новия договор се очаква да бъдат спестени близо 20 милиона лева: По думите на Николай Ненчев след сключване на договора с Полша, през следващите 4, 5 години България ще има достатъчен брой самолети, така че сама да охранява въздушното си пространство.