Заради обилния снеговалеж днес силно затруднено беше преминаването през прохода Шипка. Снежната покривка там е около 10 сантиметра.
Заради обилния снеговалеж днес силно затруднено беше преминаването през прохода Шипка. Снежната покривка там е около 10 сантиметра.
Въведена е забрана за движение на товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета през Шипка. Проходът се почиства от специализирана техника. Според компетентните органи масово шофьорите тръгват неподготвени и с летни гуми на път. Някои от тях бяха неприятно изненадани от лошите метереологични условия. От КАТ съветват водачите на автомобили да бъдат особено внимателни при преминаването на прохода Шипка.
Сериозна беше пътната обстановка днес и в местността Предела. Коли с летни гуми създадоха сериозни затруднения и блокираха движението в опасния планиниски участък. От КАТ наложиха временни забрани за тежкотоварните автомобили с ремакрета и полуремаркета. Снегопочистващите машини работят денонощно по опесъчаването на прохода.