ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Нова ера: България влезе в еврозоната и смени лева с евро
Чете се за: 02:02 мин.
Първото бебе в "Майчин дом" се роди 35 минути...
Чете се за: 00:25 мин.
ЧЕСТИТА НОВА 2026 ГОДИНА!
Чете се за: 00:27 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Пътуващи улични музиканти в Бургас

bnt avatar logo от Анелия Стойкова - Бургас
A+ A-
Чете се за: 00:33 мин.
У нас

Пътуващи улични музиканти събраха погледите на десетки минувачи в центъра на Бургас с атрактивно шоу. Всъщност Моник, Йохан, Илсе Роскам, Мартин Масаковски и Лука са група Balcony playrs или преведено на български "музиканти на балкона".

пътуващи улични музиканти бургас
Пътуващи улични музиканти събраха погледите на десетки минувачи в центъра на Бургас с атрактивно шоу. Всъщност Моник, Йохан, Илсе Роскам, Мартин Масаковски и Лука са група Balcony playrs или преведено на български "музиканти на балкона". Репертоарът на ексцентричните младежи е смесица от традиционна ромска и еврейска музика, както и фолклор от различни култури.

Членовете на групата са от Белгия, Холандия, Перу и САЩ. Te се срещат преди 4 години в консерваторията в Ротердам, където учат музика.

Илсе: "Много се забавляваме, всички се радваме на хората. За мен това е дар от
Бог. И съм много щастлива с тази музика."

Сега младежите пътуват към Източна Европа. Издържат се със събраните от свирене пари.

Илсе: "Оттук отиваме в Истанбул. Там ще спрем за малко, може би. След това ще се върнем към Молдова, Украйна. Искаме да на научим повече за местната музика."

Идеята на младежите е да обиколят колкото се може повече страни, да се запознаят с тяхната култура и да научат повече за музиката им.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?