Дългоочакваната индонезийска експедиция "По стъпките на Марко Поло" е вече у нас. Ентусиастите тръгват по стъпките на италианския пътешественик в средата на лятото.
Дългоочакваната индонезийска експедиция "По стъпките на Марко Поло" е вече у нас. Ентусиастите тръгват по стъпките на италианския пътешественик в средата на лятото.
Авантюристичното приключение обхваща повече от 9 държави и над 24 000 километра. Очаква се експедицията да стигне до родния град на Марко Поло в края на декември, а целта на вълнуващото пътешествието е да укрепи политическите и икономически отношения между Азия и Европа.
Преди три дни авантюристичният дух на индонезийските пътешественици ги отвежда в Стария град на Пловдив, а ден по-късно пред храм-пеметника "Александър Невски".
Моника Рейкърс - журналист: - Много красив, уникален храм. С много стенописи и икони. Много красива църква, както и Пловдив също е униклано място.
Ибну Тибай - пътешественик: - Мисля, че българите са хубави хора, а страната е много красива.
Експедицията започва в края на август. А пътят, който предстои да изминат, следва стъпките на Марко Поло. Или северният път на коприната, който италианцът кръстосва преди стотици години.
Надя Саид - посолство на Индонезия: - Той минава през Капитан Андеево, когато идва от Турция. И продължава към Западна Европа. Първите сме, които организират такава експедиция в цяла Азия. Освен това промотираме първите автомобили, изцяло произведени в Индонезия.
В духа на старите търговци, керванът от 4 автомобила ще измине 24 хиляди километра - интересен начин експедицията да укрепи икономическите отношения между Азия и Европа. И ако "Пътешествията на Марко Поло" са описвани в продължение на 24 години, журналистическият екип, част от експедицията, ще трябва да се справи с документалната поредица за няколко месеца.
Моника Рейкърс - журналист: - Документалната поредица ще се казва "Архипелагът".
Да се надяваме обаче, че климатичните условия няма да попречат на пътешественците от Индонезия, където средната годишна температура не пада под 24 градуса.
Промяна в правилата за кръводаряване: Близките вече не са длъжни да търсят кръводарители
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
"Кървава луна" озари нощта: Подобен небесен спектакъл може да бъде налюдаван у нас на 31 декември 2028 г.
В епицентъра на трагедията: 7 дни ще отнеме завръщането на 15-мата българи от Непал
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост