Днес ще бъде отбелязана първата годишнина от одобряването на оперативна програма "Техническа помощ" от ЕС.
Днес ще бъде отбелязана първата годишнина от одобряването на оперативна програма "Техническа помощ" от ЕС. На честването по този повод ще присъстват вицепремиерът Меглена Плугчиева и нейният екип, министърът на финансите Пламен Орешарски и бенефициенти на програмата.
Оперативна програма „Техническа помощ" е една от седемте, съфинансирани от Структурните фондове на Евросъюза. Финансовият й ресурс за периода 2007-2013 г. е 56 млн. и 800 хиляди евро, ЕС ще осигури малко повече от 48 млн. от тях. Програмата е подготвена от Министерството на финансите, за да гарантира ефикасното управление и контрол на всички европейски фондове в България. Целта е да се подобри координацията, прилагането и оценката на Структурните фондове и Кохезионния фонд в България, както и поддържането на единна информационна система за управление и наблюдение на структурните инструменти. Изпълнението на програмата е координирано с останалите шест оперативни програми и дублирането е избегнато.
НА ЖИВО: Президентът Илияна Йотова: ЦИК е в основата на демократичните процеси в България
"Зеленият ринг" на София ще свързва над 30 квартала с 30-километров линеен парк
Явор Гечев, ПБ: Намалението на цените е за сметка на веригите, а не на производителите
Съдът остави за постоянно в ареста единия обвиняем за катастрофата на "Челопешко шосе"
НА ЖИВО: Президентът Илияна Йотова: ЦИК е в основата на демократичните процеси в България