Нов трус със сила 3,8 беше усетен малко преди 10 и половина и в Перник, Владая и по високите етажи в София. Епицентърът - на около 20 километра югозападно от столицата.
Нов трус със сила 3,8 беше усетен малко преди 10 и половина и в Перник, Владая и по високите етажи в София. Епицентърът - на около 20 километра югозападно от столицата.
Макар и притеснени от новия земен трус, хората в Перник не се поддадоха на паниката. Много от тях се събраха пред сградата на общината, където общински служители и граждани коментираха на групи земетресението. Някои тъкмо подавали документи в кметството за обезщетение от първия голям трус, но земно разлюляване ги е накарало да излязат навън. Информацията от днес е, че е пострадал само един трафопост. Децата, които по време на земетресението са били на матура, веднага са били изведени от училищата.
Росица Янакиева - кмет на Перник:
- Децата са излезли спокойно, даже една част от тях бяха останали в сградите, разпоредих всички деца да се изведат. Но не бива да създаваме паника. В края на краищата това земетресение, както ме увери проф. Милошев, е в рамките на затихващата активност.