Все още се издирват тримата от работниците, които са били на смяна по време на експлозията, станала вчера в частния склад за съхранение и унищожаване на боеприпаси.
За последна информация от обстановката край село Лозенец се свързахме с главен инспектор Николай Николов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението":
"Ситуацията е относително спокойна, през нощта имахме два взрива. Дадено е разпореждане всеки един взрив да се записва, за да можем на база на статистиката да вземем решение кога да влязат екипите за издирване. Това може да стане 24 часа след последния взрив.
Атмосферния въздух е чист, няма отклонения от нормите, които да са опасни за хората. Към 9:30 ще излязат и официалните резултатите от изследванията на водите, очаква се и те да са в норма.
Вече пристигнаха и елитните части от МВР - бомбаджиите, които също ще се включат в действие със своята експертиза"
Вижте подробности във видеото.
Цената на петрола премина психологическата граница от 100 долара за барел
След близо месец в неизвестност: Как е открита 11-годишната Наталия, отвлечена от пастрока си (ОБЗОР)