Една необикновена изложба ни показва от днес галерия "Ракурси" - тя се нарича "Изборът" и продължава усилията на галеристите да представят млади автори в своите пространства. Този път трима известни художници са поканили трима свои млади колеги и всички те са решили да рисуват пейзажи.
Една необикновена изложба ни показва от днес галерия "Ракурси" - тя се нарича "Изборът" и продължава усилията на галеристите да представят млади автори в своите пространства. Този път трима известни художници са поканили трима свои млади колеги и всички те са решили да рисуват пейзажи.
И така, в галерия "Ракурси", която сред ценителите е известна още като галерията с котката, шестима художници разказват своите истории за града и природата. Кой кого е избрал?
Румяна Йонева - куратор на изложбата: - Андрей Даниел избра Свилена Колева, Явора Петрова избра Ран Манолов, а Атанас Атанасов избра Гергана Змийчарова.
Гергана е решила да нарисува селото, в което живее от една година.
Гергана Змийчарова - художник: - Така изглежда, това е пътят към нашето село. На едната работа... Да, а другата работа е мястото, на което тренирам езда, така че нещата са и автобиографични на всичкото отгоре.
Явора Петрова - художник и куратор на изложбата: - Първо аз тръгнах от една идея, че земята е наш дом, земята - това е и хлябът, земята - това е и купата сено, земята - това е и детето върху купата сено, кравата в дъжда, всичко това.
Атанас Атанасов показва прекрасни масла под общо име "Къщата на Клод" .
Атанас Атанасов - художник: - На мен винаги ми е било любопитно дали младите имат някакво отношение към пейзажа и благодарение на идеята на галерия "Ракурси", успяхме да проверим - имат.
Андрей, Свилена и Ран са на път и не успяха да дойдат за откриването. Но всички заедно остават шестима ярки творци под един покрив. Без да се брои котката.
Над 630 хиляди евро събра благотворителният концерт на фондация на Лили Иванова
Българският павилион във Венеция: Откриват проекта „Федерация на минорните практики“
Кукленият театър в Пловдив с нов подход - зрителят сам определя цената на билета
Изненадите по трасето на Джиро д'Италия: Хоро, сватба, фламинго, динозаври и балет
Един от евакуираните френски пътници от Тенерифе е проявил симптоми на хантавирус