ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Чужди студенти преподават в наши детски градини

bnt avatar logo от Милослава Кондова, Пловдив
A+ A-
Чете се за: 00:45 мин.
У нас

Чужди студенти ще преподават в четири пловдивски детски градини. Необичайната педагогическа практика е по проект „Светът като детска площадка" на клуб Пловдив - Оптимист Интернешънъл и започна от детска градина „Рая".

чужди студенти преподават наши детски градини

Чужди студенти ще преподават в четири пловдивски детски градини. Необичайната педагогическа практика е по проект „Светът като детска площадка" на клуб Пловдив - Оптимист Интернешънъл и започна от детска градина „Рая".

Мариан е от Хърватия и учи "Информационни технологии". Макар че педагогиката е далеч от специалността му, с радост приел да дойде в страната ни и да преподава.

Мариан - студент: "Много се радвам, че съм тук, Пловдив е чудесен град, хората са много мили, а децата са просто страхотни. Така че се надявам да се прекарам добре и да науча много."

Студентите от Хърватия ще бъдат в Пловдив до края на август. Всеки ден те ще влизат за по шест часа в една от избраните детски градини. От международния обмен на култури, традиции и знания печелят всички - убедени са инициаторите на проекта.

Деним Димитров - координатор на проекта: "От друга страна те се докосват до 250 деца, което означава, че всяко едно от тези 250 деца също се докосва до чужда култура."

Веселина Балджиева - директор на ЦДГ "Арлекино": "Те ще се занимават с децата, ще играят игрички, ще пеят песнички, всъщност те са подготвени за това."

Желаещите да се включат в проекта студенти били много повече, имало кандидати дори от Австралия и Португалия. Заради краткото време за подготовка обаче, успели да дойдат само най-близко живеещите четирима стажанти. Организаторите са амбицирани „Светът като детска площадка„ да продължи и през есента.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?