Столичният кмет Йорданка Фандъкова настоява полицията да обърне особено внимание на случаите на отровени кучета в София и те да се разследват по-интензивно, защото са престъпление.
Манол Нейков - директор на „Екоравновесие": - Отравянето на кучета не е решаване на проблема. Получава се така, че обществото много се пренапряга както от хора, които обичат и защитават кучетата, така и от други граждани, които все пак не искат и те, и децата им да гледат по улиците отровени кучета. Към тези, които извършват тази работа - това не е решаване на проблема, защото е възможно да се стигне до много по-тежък инцидент, тъй като примамките остават, не всички се консумират. Те отравят и почвата. Тези примамки по детски площадки, градини и т. н. случайно може да попаднат и да бъдат консумирани от дете. Представете си какво ще се получи тогава. Тези хора трябва да престанат да решават проблема с кучета по този начин.
Сергей Игнатов обяви за "фалшива новина" твърденията, че ще се учи украински език в българските училища
Андрей Гюров: Правителството устоява на атаки, които звучат като част от кампанията
Георги Клисурски: Служебното правителство е готово, в зависимост от развитието на ситуацията в Близкия изток, да предприеме допълнителни мерки
Емил Дечев за случая "Петрохан-Околчица": "Тук големият отсъстващ е българската прокуратура"
Екипажът е в безопасност и добро настроение, съобщи НАСА след успешния старт на мисията до Луната