Върховеният административен съд ще гледа делото срещу решението на Министерския съвет за освобождаването на Иван Драшков от поста заместник-председател на Държавна агенция "Национална сигурност “.
Върховеният административен съд ще гледа делото срещу решението на Министерския съвет за освобождаването на Иван Драшков от поста заместник-председател на Държавна агенция "Национална сигурност “.
След избухването на скандала с разработката „Галерия”, по която са искани разпечатки за телефонни разговори на депутати и журналисти, се появи информация, че образуването на делото е разрешено именно от Драшков. Той заяви, че няма спомен да е подписвал разработката, но не изключва да го е направил. Предложението за прекратяване пълномощията на Иван Драшков е на председателя на ДАНС Петко Сертов. Мотивити са заради действия несъвместими с неговите служебни задължения и накърняващи престижа на агенцията. Жалбоподателят твърди, че решението на МС е незаконосъобразно.
Гроздан Караджов проведе телефонен разговор с гръцкия си колега за блокадите на границата
Президентът Радев: Възнамерявам най-скоро да връча мандата на първата по численост парламентарна група
Премиерът Росен Желязков ще участва в среща на Коалицията на желаещите в Париж
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Париж, Лондон и Киев подписаха съвместна декларация за намерения за бъдещо разполагане на сили в Украйна