Средно с 26% поскъпват цигарите на Булгартабак, заради по-високия акциз от 1-ви януари следващата година. Увеличението ще удари джоба на пушачите от април, защото цигари със стари бандероли ще се продават в търговската мрежа до края на март, а не както досега - до изчерпване на количествата.
Средно с 26% поскъпват цигарите на Булгартабак, заради по-високия акциз от 1-ви януари следващата година. Увеличението ще удари джоба на пушачите от април, защото цигари със стари бандероли ще се продават в търговската мрежа до края на март, а не както досега - до изчерпване на количествата.
Повишаването на акциза с 45% ще оскъпи цигарите на Булгартабак от 50 до 70 стотинки. Новите изпълнителни директори на Булгартабак направиха уговорката, че цифрите не са окончателни преди парламентът да каже "да" на новия акциз. Холдингът обаче бил готов за ценова война с конкурентите си и не се стахувал дори те да запазят сегашните си цени. Тогава най-вероятно дружеството ще направи междинно, по-ниско от планираното за догодина увеличение. Тоталната забрана за пушене на обществени места през 2010 година засега не притеснява шефовете на Булгартабак. Крепи ги статистиката, че пушачите най-трудно се разделят с порока си.
Иван Биларев - изпълнителен-директор на "Булгартабак" - Холдинг: "Ако го нямаше тютюна половината от сегашните пушачи щеше да се боцкат сигурно. Това го е казал един наш колега преди сто години".
Връхлитащата ни икономическа криза нямало да подмине и Булгартабак. Но крути мерки засега няма да има.
Корнелия Нинов - изпълнителен-директор на "Булгартабак" - Холдинг: "На този етап не предвиждаме съкращения. Ако се наложи в резултат на влошено финансово състояние или в условията на финансова криза догодина ще преразглеждаме това решение, но засега - не".
За девет месеца Булгартабак е продал у нас 12 милиарда къса цигари.
Финансовият министър: Очаквам спад на цените по бензиностанциите в обозримо бъдеще
Преди преговорите в Исламабад: Тръмп предупреди Иран за таксите за Ормузкия проток
Израел и Ливан започват преговори в началото на следващата седмица във Вашингтон