Фал старт на водния цикъл във Враца. Дни след като строително-монтажните работи започнаха, от общината спряха обекта заради груби нарушения.
Фал старт на водния цикъл във Враца. Дни след като строително-монтажните работи започнаха, от общината спряха обекта заради груби нарушения.
Проектът за подобряване на питейното водоснабдяване на областния град е най-големият в сектор „Води" и общата му стойност е над 136 милиона лева, като близо 100 милиона се осигуряват от Европейския съюз.
Началото на проекта започна от квартал Кулата, където новата канализационна мрежа трябва да реши проблема с постоянното наводняване на къщите при дъжд и снеготопене.
Христина Бенкова, кв. Кулата: „Ако минете покрай линията, всичките дворове там плуват във вода."
Още при първата проверка на строежа на канала обаче се оказа, че технологията не се спазва - няма съоръжения за укрепване на изкопа, група за действие при бедствия и аварии, околните къщи са застрашени от срутване, а улицата е потънала в кал от излизащите машини.
Димитър Дамянов, кметски наместник на кв. Кулата: „Започнаха работа в труден, влажен, зимен период и се получиха срутвания на канала. /Фирмата не е била добре подготвена?/ - Според мен това беше причината."
Инж. Николай Иванов, кмет на Враца: „След като сме отправили съответните забележки и не сме установили ответна реакция, съгласно правилата на ФИДИК инженерът спира изпълнението на проекта и разпорежда конкретни действия по отстраняване на забележките."
От общината признаха, че има солидно закъснение при изграждането на първия етап от водния цикъл. Засега крайният срок на проекта не е застрашен, но няма да се правят никакви компромиси с качеството на строителните дейности.