ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Три фирми със статуетка "Слава"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
Икономика

Три фирми бяха отличени със статуетка "Слава" на традиционните награди на Германо-българската търговска камара тази вечер. Отличията са за принос към развитието на българо-германските икономически отношения. Наградени са фирми в сферата на самолетната поддръжка, производител на пенопласт и производство на строителни машини.

три фирми статуетка слава
Три фирми бяха отличени със статуетка "Слава" на традиционните награди на Германо-българската търговска камара тази вечер. Отличията са за принос към развитието на българо-германските икономически отношения. Наградени са фирми в сферата на самолетната поддръжка, производител на пенопласт и производство на строителни машини. За изминалата година те са създали близо 330 нови работни места у нас, а една от тях е въвела успешен метод на обучение по немски образец.

Министър Делян Добрев посочи че Германия е на 5 място сред чуждите инвеститори у нас. Според проучване на Германо-българската търговска камара 65% от немските инвеститори у нас споделят, че биха направили още инвестиции в страната ни.

Германия е основен търговски партьор на България, като 2011 година отбелязва рекорден търговски обмен между двете страни - над 4 милиарда евро.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?