Днес е последният ден, в който може да карате със старите винетки. Стикери за 2013 година се продават в над 3 000 разпространителски пункта в цялата страната, като над 1 000 от тях са с денонощен режим на работа. Винетки се продават в бензиностанциите, пощите, Областните пътни управления, Граничните пунктове и големите търговски вериги. Пълният списък можете да намерите на страницата на Агенция пътна инфрастурктура.
Днес е последният ден, в който може да карате със старите винетки. Стикери за 2013 година се продават в над 3 000 разпространителни пункта в цялата страната, като над 1 000 от тях са с денонощен режим на работа. Винетки се продават в бензиностанциите, пощите, Областните пътни управления, Граничните пунктове и големите търговски вериги. Пълният списък можете да намерите на страницата на Агенция пътна инфраструктура.
Новите стикери за тази година са защитени с два холограмни знака. Едната е 3D-холограма в зелен цвят, а втората - метална. При отлепване холограмите се разрушават. Вече четвърта поредна година цената на винетките остава непроменена - за автомобили тя е 67 лева за година, 25 лева за месец и 10 лв. за седмица. Шофьорите без винетки, ще бъдат санкционирани с глоба от 300 лева. За камиони и автобуси тя е 1 500 лева.