Началникът на генералния щаб на турската армия Яшар Гюлер е обсъдил в телефонен разговор с руския си колега Валери Герасимов развитието на операция „Извор на мира“ в Североизточна Сирия, съобщи в. „Сабах“.
Гюлер и Герасимов говориха за ситуацията в Сирия и последните събития, се казва в изявление на турския генерален щаб.
Турският министър на отбраната Хулуси Акар заяви, че е провел разговор с руския си колега Сергей Шойгу. Министрите имали "конструктивен" разговор по телефона относно координацията и развитието на дейностите в Сирия.
Говорейки с репортери в турската столица Анкара, Акар заяви, че той и Шойгу са обменили информация за Сирия и техните действия там.
"Обсъдихме какво трябва да се направи (в Сирия), за да се координират дейностите и да се развиват по подходящ начин", каза Акар.
Турският военен министър не спомена пред репортерите настоящата военна офанзива на Турция в Северна Сирия, но Турция и Русия имат дълга история на съвместна работа в намиращата се в хаос близкоизточна държава.
По-късно Акар също проведе телефонен разговор с френската си колежка Флоранс Парли.