Алпинистът Боян Петров успешно стигна до базовия лагер под връх Анапурна, който покори вчера. Преди час екипът ни се свърза с него и ето какви бяха първите му думи.
БНТ: Как се чувствате в момента?
Боян Петров: Много уморен и много доволен. Успях да направя изкачване на върха, всичко мина по план, обаче си е много уморително, защото имаше огромни разстояния и този връх ме изненада с това, че е нисък и в същото време ми отне два пъти повече време в сравнение с останалите 8-хилядника, които съм катерил. Оставих като знак, че съм бил там една мартеничка. Следващата ми цел е да отида в Катманду, да се прибера след няколко дена, да се прибера, да се прегледам при лекар. Ако нямам проблем, следващата цел е Макалу.
Успешна атака на Анапурна днес направи и още един българин Атанас Скатов.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори