Днес е денят, в който БСП София решава дали да подкрепи Мая Манолова в битката за кмет или да издигне свой кандидат. Номинации имат още депутатите Георги Свиленски, Петър Кънев, проф. Иво Христов, както и архитектите Здравец Хайтов и Борислав Борисов. Предварителните настроения са за партийна подкрепа на Манолова.
Социалистите от София трябва да утвърдят и листата с кандидати за общински съветници. Очаква се тя да бъде оглавена от лидера на БСП в столицата - Калоян Паргов. Ще бъде приета и предизборна платформа за местния вот.
Калоян Паргов - председател на Градския съвет на БСП София: София е син град в годините на прехода. Пробив не може да се направи с партийна кандидатура, поне на този етап. Трябва да се има предвид, че именно в столицата е концентриран почти половината от електората на "Демократична България". А точно симпатизантите на тази формация ще се окажат решаващи за балотажа. Именно заради това на нас ни трябва кандидатура с широка подкрепа, а не тясно партийна. Убеден, че никой в тази зала няма съмнение, че единствената възможност, чрез която можем да нанесем този решаващ удар на ГЕРБ в София е кандидатурата на Мая Манолова.
Падналият дрон край Кардам: Украйна увери, че не е атакувала умишлено България и обеща разследване
Военен дрон в българското въздушно пространство - защо не е бил засечен нито в България, нито в Румъния?
Министерството на отбраната: Дронът, паднал край Кардам, е “Майя” - широко използван от украинската армия
Падналият дрон край Кардам: Украйна увери, че не е атакувала умишлено България и обеща разследване
Продължава борбата с огнената стихия до бобошевското село Висока могила
Заради зачестилите атаки в Черно море: Турция ограничава движението на търговските кораби