Към края на април държавната охранителна фирма „МОБА“ към Министерството на отбраната ще погаси всички свои задължения към НАП. Това обяви военният министър Красимир Каракачанов.
Така плановете за оздравяване на фирмата, която беше пред фалит, вървят успешно.
Красимир Каракачанов, министър на отбраната: В началото на мандата фирма „МОБА“ имаше задължение от 1,9 милиона лева към НАП. Към днешна дата задълженията са стопени на 630 000 лева, почти наполовина. Амбицията ни е с мерките, които сме предприели за оздравяване на дружеството, към края на април да бъдат стопени всички задължения към НАП, тоест да сме нула-нула, и тези 150 000 лв., които са получени от продажбата на тези пистолети и боеприпаси, са точно в посока на тази политика за оздравяване на дружеството и за изчистване на задълженията му.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра