Европейската комисия комисия съобщи, че отпуска 293 милиона евро за подобряването на железопътната линия между Пловдив и Бургас. Очаква се подобренията да доведат до увеличаването на скоростта на движение на влаковете между двата града. Отбелязва се, че проектът е част от обособяването на високоскоростна влакова линия между Централна и Източна Европа.
ЕК уточнява, че времето за пътуване на влаковете между Бургас и Пловдив (293 км) ще се съкрати с 40 минути при скорост от 130-160 км/час. Така пътуването с влак ще отнема същото време, както при автомобилния транспорт, но с по-малко вреда за природата.
Предвижда се да бъде подобрена сигурността на жп линията, включително с подмяната на железопътни стрелки и изграждането на подлези и надлези.
На загуба: Автобусните превозвачи искат компенсации заради цените на горивата
Ще поскъпнат ли хлябът, месото и основните храни заради скока на цените на горивата?
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"