ФИНАЛЪТ НА ЕВРО 2016: ФРАНЦИЯ - ПОРТУГАЛИЯ. НА ЖИВО ПО БНТ (live feed)

Започна големият финал на Европейското първенство по футбол между националните отбори на Франция и Португалия. БНТ 1 и БНТ HD ви правят свидетели на това зрелищно събитие пряко от "Стад дьо Франс" в Париж. Финалът започна със зрелищна церемония и изпълнение на световноизвестния диджей Давид Гета.Решителният гол вкара Едер в 109-ата минута по време на второто продължение. Португалия би Франция с 1:0 и стана новият европейски шампион по футбол. Гледайте мача и на страницата на БНТ ТУК

Финалът започна. Ето и съставите на двата отбора:

Португалия: Руи Патрисио; Седрик, Пепе, Жозе Фонте, Герейро; Вилиам, Адриен, Ренато Санчес, Жоао Марио, Нани, Кристиано Роналдо

Франция: Лорис, Саня, Косиелни, Юмтити, Евра, Сисоко, Погба, Матюиди, Гризман, Жиру, Пайе

Съдия на двубоя е британецът Марк Клатенбърг. Досега той ръководи срещите Белгия - Италия и Чехия - Хърватия от груповата фаза, както и осминафинала между Швейцария и Полша.

;

Брутално влизане на Пайе контузи Роналдо и рискува да го извади от играта.

;

Ужасен край за Кристиано Роналдо на Евро 2016. Той дава сигнал, че не може да продължи. Изведен е от играта на носилка и не крие сълзите си. Неговото място заема Рикардо Куарешма. Капитанската лента отива при Нани.

;

Първи жълт картон на Седрик Соареш за нарушение срещу Пайе.

;

Първото полувреме завърши 0:0. След почивката се връщаме отново на "Стад дьо Франс"

;

Второто полувреме на двубоя започва без промяна в двата състава. Резултатът от мача е 0:0.

;

Дмитрий Пайе напуска играта, сменен от Куман.

;

Кингсли Коман центрира в наказателното поле на Португалия. Гризман с глава отправи изстрел, но топката мина на сантиметри от вратата.

;

В игра се появи Жоао Моутиньо.

;

Жиру напуска играта. Той напуска участието си в Евро 2016 с 3 гола. Ще бъде заменен от Андре-Пиер Жиняк - любимец на селекционера на Франция Дидие Дешан.

От отбора на Португалия Ренато Санчес също напуска. Ще бъде заменен от Едер.

;

Хубаво центриране на Нани.

Мачът става интересен в най-важната му част - 10 минути преди края. Резултатът е още 0:0

;

Страхотно спасяване на Руи Патрисио.

;

Втора минута на добавено време. Жиняк беше на сантиметри да вкара Франция в екстаз с първи гол на финала на Евро 2016. Топката обаче удари греда.

;

Редовното време завърши 0:0. Следват продължения.

;

Старт на първото продължение. Франция играе по-добър футбол, сочи статистиката от положенията от редовното време.

;

Три жълти картона само за няколко минути.

Герейро задържа непозволено Сисоко.

Матуиди игра непозволено срещу Едер.

Карвальо спря устрема на Кингсли Коман.

;

Опасен ъглов удар за Португалия, последван от бърза атака на "петлите" и край на първото продължение.