НОВИНИ

ГДБОП разби престъпна група за трафик на хора с цел сексуална експлоатация

Служители на ГДБОП неутрализираха организирана престъпна група за трафик на хора с цел сексуална експлоатация. Иззети са тефтери със записки, парични преводи, самолетни билети. Специализираната прокуратура е повдигнала обвинения на трима души, ръководителят е с мярка за неотклонение до 72 часа.

гдбоп разби престъпна група трафик хора цел сексуална експлоатация
Снимка:
bnt avatar logo
от БНТ
16:44, 23.11.2017
Чете се за: 00:29 мин.
У нас

Специализираната полицейска операция за неутрализиране на организирана престъпна група е проведена от служители на ГД „Борба с организираната престъпност“ на територията на Враца и Вършец. Действията са осъществени под наблюдението на Специализираната прокуратура. В хода им за срок до 24 часа са задържани Ц.П. /29 г./, М.П. /27 г./ и В.К. /23 г./, набирали и склонявали българки към предоставяне на сексуални услуги срещу заплащане в страни от ЕС – Австрия и Германия.

При претърсвания и изземвания в жилища, обитавани от участниците в групата, и в автомобилите им са иззети тефтери със записки, парични преводи, самолетни билети, мобилни телефони и СИМ карти, компютърни конфигурации, както и наркотични вещества.

По досъдебното производство, в качеството на свидетели, пред съдия са разпитани жертви на трафика с цел сексуална експлоатация.

На тримата задържани Специализираната прокуратура е повдигнала обвинения за извършени престъпления по чл. 321, ал. 3, вр. ал.1 и чл. 159 г, вр. чл. 159 а, ал. 2, т. 6, вр. ал. 1 от НК. На ръководителя на групата е наложена мярка за неотклонение за срок до 72 часа, а на участниците – „парична гаранция“.

Действията по разследването продължават.

;
Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
България и Македония се споразумяха за сътрудничество при защитата от бедствия
България и Македония се споразумяха за сътрудничество при защитата от бедствия
Липсва ранно езиково обучение за децата на българските мигранти
Липсва ранно езиково обучение за децата на българските мигранти