ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Голям интерес към закупуване на имоти в кюстендилското село Шишковци

Чете се за: 00:42 мин.
У нас

Голям интерес към закупуване на имоти в кюстендилското с.Шишковци се наблюдава през последните две години.В село, в което дълги години е творил Владимир Димитров- Майстора има над 30 продадени къщи.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Според местните хора, селото им е привлекателно за купувачите, заради красивата природа, известно е с това, че тук Майстора е създал едни от най-забележителните си картини и населеното място е добре устроено.

Димитър Димтров :“Обяснявам си го че е грамотно село, с канализация, това е много голямо предимство и хората от тая гледна точка купуват къщи."
Къща с двор в Шишковци струва между 15 и 30 хил.лв и заради големият интерес от купувачите,

вече почти няма имоти за продажба. Повечето от новодомците са семейства - българи, но има и чужденци.

Климент Терзийски –кмет нас.Шишковци: „В тези къщи заживяха някъде около 50 човека, което е много добре за нас и пак казвам, постоянно си заживяха.“

Кирил Иванов е внук на един от моделите на Владимир Димитров-Майстора.Преди четири години се премества да живее заедно със съпругата си в селото.

Кирил Иванов :“ Повечето време съм бил по София, по чужбина бях десетина години и сега тука се чувствам най-добре, може би. Спокойно, тихо , хубави хора, това сме търсели , всички търсим това в живота, спокойствието.

В Шишковци се развива и културен туризъм, защото зимата е мека, а земите се плодородни и тук се раждат едни от най- вкусните череши в страната.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?