За шеста поредна година община Разлог бе домакин на летните театрални празници „Звездите на театъра”. Всяка година представленията се радват на голям интерес не само от жителите, но и от гостите на планинския град. Любителите на изкуството имаха възможност да видят седем водещи постановки с участието на едни от най-популярните български актьори. Билетите бяха разпродадени дни преди началото на театралния фестивал.
Тази година сцената в Разлог посрещна една от най-великите български актриси – Стоянка Мутафова. Спектакълът „Госпожа стихийно бедствие” беше представен в последния момент заради смяна в програмата. Пиесата се играе от 24 години на сцена както в България, така и в различни страни по света.
Николай Атанасов – Шуши, режисьор:
„Аз поне не си спомням в България една пиеса да е играна 1090 пъти досега и продължава да се играе и винаги при пълни салони.”
Всяка година планинският град посреща гости от различни краища на страната.
Симона Беровска:
„В по-малките градове е хубаво, че се прави там. И хората, другите, да се докоснат до самата магия, наречена театъра. Младото поколение имат нужда точно от това. Имат нужда от истината, от живото изкуство.”
Венцислав Гърменов, зам.-кмет на община Разлог:
„Може би трябва да помислим с оглед на това и хотелите в нашия град да се включат в организацията. Може да помислим за някои пакетни услуги, които те да предлагат, тези представления, и като цяло сме отворени за всякакви предложения.”
Театралните празници ще се пренесат и в Банско от 1 юли. На сцената в курортния град ще бъдат представени пет постановки, като една от тях е специално подбрана за детската аудитория. Билетите вече са в продажба и са на достъпната цена от 5 или 6 лева, казаха от общината.
За първи път у нас: Световното сопрано Надин Сиера излиза на сцената на Античния театър в Пловдив
Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата
Тържествено честване по повод 189 години от рождението Васил Левски се проведе в НИМ
Катастрофа предизвика километрично задръстване на пътя Созопол – Приморско (СНИМКИ)
Пожар на голяма площ пламна в района на Баритната мина край Стара Загора (СНИМКИ)
Карлово е център на честванията за 189-годишнината от рождението на Васил Левски (СНИМКИ)