Григор Димитров загуби третия си сблъсък с Гофен за годината

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Поставеният под номер 5 Димитров претърпя поражение от третия в схемата Давид Гофен (Белгия) с 4:6, 6:1, 3:6.

от БТА
23:06, 17.02.2017
Чете се за: 00:18 мин.
У нас
григор димитров загуби третия сблъсък гофен годината

Григор Димитров загуби подаването си в петия гейм на първия сет, а във осмия получи шанс на два пъти да пробие Гофен, но белгиецът издържа и поведе с 5:3, за да затвори сета на свой сервис.

Българинът изравни резултата след два безответни пробива във втория сет, но в началото на последния Гофен спечели три поредни гейма, включително един при сервис на Димитров. Той от своя страна пропусна две разигравания за пробив в петия гейм, а Гофен спечели останалите си подавания за крайната победа.