Една от класните стаи в столичното 138-мо училище бе преобразена по проект на институт "Конфуции", който се грижи за разпространяването на китайския език и култура в България. Повече от 10 000 долара са били необходими за ремонтът и превръщането на...
Една от класните стаи в столичното 138-мо училище бе преобразена по проект на институт "Конфуции", който се грижи за разпространяването на китайския език и култура в България. Повече от 10 000 долара са били необходими за ремонтът и превръщането на класната стая в храм на автентичната китайска култура.
Всеки детайл в стаята носи духът на Китай, която разполага дори с кът за калиграфия. Освен че вдъхновява, помещението е пригодено и като уютно място, в което децата могат да прекарват и свободното си време.
"Лично аз като преподавател съм на седмото небе, тъй като тази лекота и потъването в китайската атмосфера много по-лесен прави процеса и много по-приеман дори на сетивно равнище", каза преподавателката Яна Шишкова.
Финансирането за ремонта на стаята е признание към преподавателката и нейните възпитаници за високите постижения на световни и европейски първенства по китайски език.
"Аз съм сребърен медалист на състезанието "Китайски езиков мост" и сега ми предстои втори кръг, който се провежда в Китай, и ще има участници от цял свят", сподели ученичката Ксения Лебедова.
Съвсем скоро предстои цялостният вид на стаята да бъде завършен с книги, които ще запълнят празните рафтове, както и нов диван, на който децата да могат да релаксират.
След репортаж на БНТ: Купиха климатици за концертната зала на училище "Луи Брайл"
В Генерал Тошево привличат медици и учители чрез стипендии за дефицитни специалности
Задържани за измама: Българи създали фалшив QR код за плащане на паркинги