С общо 4 медала завърши участието на България на Европейското първенство в испанския град Гуадалахара. Титла за ансамбъла в съчетанието на топки и въжета, два бронзови медала в многобоя и сребро при девойките за Татяна Воложанина. Гости в студиото на "Денят започва" бяха Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс - част от националните ни гимнастички, както и помощник-треньора на националния ни ансамбъл Михаела Маевска.
Симона Дянкова каза, че това е едно от най-емоционалните състезания. Публиката е била уникална и това е допринесло за всички тези емоции.
Момичетата смята, че са пленили публиката със сложността на композициите си.
Според Михаела Маевска конкуренцията като цяло е много силна, но всички говорят как българският отбор е много добър и едва ли не чакат да си изиграят съчетанията, за да им дадат първото място.
Вижте целия разговор във видеото
Цената на топлото: Исканото поскъпване на парното в София може и да не се случи
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените
Подготовката за вота: ЦИК назначава секционните избирателни комисии в чужбина
Мерки срещу поскъпването на живота – КНСБ ги изпраща на премиера Андрей Гюров
Съдът в Дупница остави в ареста задържаните по случая с нелегалната фабрика за цигари
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените