В административната сграда на дружеството, което стопанисва Дунав мост 2, се провежда среща между представители на българските и румънските власти за облекчаване на трафика на граничния пункт при Видин. Срещата се провежда след като вчера шофьори блокираха за няколко часа моста, недоволни от бавното преминаване през граничния пункт.
Все още няма взето конкретно решение.
Движението през граничния пункт продължава да бъде много затруднено.
Вчера шофьори блокираха пътя за 4 часа.
Недоволството на шофьорите е провокирано от бавното преминаване на граничния пункт. Твърдят, че са им нужни повече от 24 часа, за да излязат от страната, заради което търпят загуба, понеже не успяват да доставят товара си на време. Допълнително трафикът беше засилен заради спирането на ферибота при Оряхово заради ледоход.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро